X

آموزش دف

09129798360 ثبت نام

آموزش دف درآموزشگاه موسیقی نارون 

یکی از شادترین و زیباترین سازهای کوبه ایی ساز دف است که با نواختن آن می توانید لحظات شاد و مفرحی رو برای خود و دیگران بسازید .
آکادمی نارون در محیطی شاد و آرام و بهداشتی در کنار اساتیدی متخصص و حرفه ایی با برگزاری کلاسهای دف پاسخگوی نیاز شما در آموزش این ساز زیبا خواهد بود .

ساز دف 

هرکسی میتوواند با توجه به علاقه و استعدادی که دارد به سمت نوعی از موسیقی میرود تا حرف دلش را از طریق آن بنوازد پس هیچکس  نمی تواند بکوید کدام ساز بهتر است و برای اینکه بدانیم به کدام ساز و به چه سبکی علاقه داریم احتیاج داریم تا اطلاعات کافی نسبت به سازها و بهترین آموزشگاهها در کرج داشته باشیم 
 آکادمی نارون یکی از بهترین آموزشگاه های دف و سازهای کوبه ایی درکرج می باشد .

یکی از سازهای موسیقی ایرانی که شامل حلقه ایی چوبی ست که پوست نازکی برآن کشیده شده و با ضربات انگشت نواخته میشود دف نامیده میشود .
ساز ضربی ایرانی که شبیه دایره ولی بزرگتر از آن با صدایی بم میباشد .
دف از آلات موسیقی ایران باستان و کشورهای همسایه است که معمولا از پوست حیوانات ویک قاب چوبی وزنجیر ساخته میشود .
 

سن شروع یادگیری دف

یادگیری دف را می توان از هر سنی شروع کرد اما لازم به ذکر است که کودکان و رده های سنی پایین تر احتیاج طی کردن دوره های پیش نیاز دارند این به به معنای عدم توانایی کودکان در یادگیری این ساز نیت بلکه باید کودکان بتوانند ارتباط بین ریتم و نت را زیر نظر متخصص و متدها و شیوهای مخصوص پیدا کنند تا روند یادگیری به شکل صحیحی صورت پذیرد اما در  رده های سنی بالاتر یادگیری به صورت  سریعتر پیش خواهد رفت  .

هزینه تهیه دف 

با توجه به استاد سازنده دف و با توجه به جنس چوب و پوست آ قیمت این ساز متغییر است اما از حدود 300 هزارتومان قیمت ساز شروع میشود .
مشاورین اموزشگاه نارون جهت خرید و آموزش این ساز به صورت رایگان در کنار شما خواهند بود .

برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های اموزشگاه تماس حاصل فرمایید .

هزینه کلاس دف 

تمامی کلاسهای اکادمی نارون با نرخ مصوب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار خواهد شد و اکادمی نارون با توجه به تمامی قوانینی مصوب نسبت به دریافت شهریه اقدام خواهد کرد برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های آموزشگاه فرهنگی هنری نارون تماس حاصل فرمایید .

آموزش-دف-در-کرج

فرایند یادگیری ساز دف در آکادمی نارون 

برای یادگیری دف همانند سازهای دیگر نیاز به یادگیری تئوری موسیقی و نت خوانی به صورت ساده است سپس نحوه گرفتن ساز و انواع ضربه های مورد استفاده در دف را یاد میگیرید و به تدریج با انجام تمرینهای مبتنی برر کتاب با ریتمها و تکنیک های مختلف آشنا میشوید.

چقدر طول میکشد تا دف بنوازیم 

در پیشرفت و یادگیری هر سازی دو فاکتور اصلی  علاقه و پشتکار هر هنر جوست که در یادگیری دف نیزباید به آن توجه ویژه داشت و همچنین تمرین فراوان عامل اصلی در نواختن زیبای ساز است که در آکادمی نارون در کنار اساتیدی مجرب و متخصص در این فرایند در کنار شما خواهیم بود .
با تمام این فاکتورها شما پس از یک سال میتوانید قطعات جذابی بنوازید و خود و دیگران از آن لذت ببرید .

قسمتهای مختلف ساز دف

  • کمانه 

حلقه ی چوبی که پوست بر آن سوار میشود که عرض آن بین5-7 سانتیمتر متفاوت است و دایره اییی به قطر 50-55 سانتیمتر میباشد که به ندرت در اندازه های کوچکتر یا بزرگتر ساخته میشود .
در واقع کمانه تاثیر به سزایی در زیبایی صدای دف دارد اگر شکل دایره ایی آن دقیق حفظ شود و از تقارن کامل برخوردار باشد هم پوست به خوبی برآن سوار میشود و هم صدای مطلوبی خواهد داشت .

  • انگشتی 

یک فرورفتگی بروی قسمت چوب ایجاد میشود که محل قرار گرفتن انگشت شصت است که به آن شصتی نیز میگویند .

  • پوست

بهترین پوستبرای ساختن دف پوست کهنه است که معمولا از پوست گوسفند ،بز و یا آهو استفاده میشود .
بهترین روش برای امتحان کردن کهنگی پوست پاشیدن کمی آب برروی آن است که اگر بوی نامطبوعی از آناستشمام شد نشان دهنده تازگی و خوب دباغی نشدن آن میباشد .

تاریخچه دف

دف حلقه ایی از جنس چوب است که عرض آن حدود 5-7 سانتیمتر و قطر آن از 25 تا 40ئ سانتی متر میباشد که بر یکی از سطوح آن پوست کشیده میشود و درداخل جدار چوبی آن 40 حلقهی فلزی قرار گرفته است .
دف یکی از قدیمی ترین و معروفترین سازهای کوبه ایی ایرانی میباشد که عضوی از خانواده بزرگ پوست صداهای یک طرفه است در گذشته از این ساز بیشتر در موسیقی عرفانی استفاده میشد ولی امروزه در بیشتر سبکهای موسیقی شامل دستگاهی،مقامی،فولکوریک و تلفیقی استفاده میشود .

آموزش-دف-در-کرج
 

تماس بگیرید