X

آموزش ویولن

09129798360 ثبت نام
آموزش ویولن

آموزش ویولن آکادمی نارون 

معرفی مختصر ویولن :

ویولن کوچکترین ساز زهی و آرشه ایی خانواده سازهای آرشه ایی به حساب می آید وسعت صوتی آن سه اکتاو و بدون پرده بندی میباشد .

در میان خانواده سازهای زهی و آرشه  ایی غربی (ویولن،ویولا،ویولن سل،کنترباس)ویولن کوچکترین و پرکاربردترین این اعضاست ساز ویولن از سه بخش بدنه ،دسته و سر تشکیل شده که از جنس چوب و در اندازه های سبک و کوچک ساخته میشود .
نتهای می (سیم اول)-لا (سیم دوم)-ر (سیم سوم)-سل (سیم چهارم) کوک سیم های ویولن هستند از زیر به بم .
این ساز بسیار توانا یکی از سازهای اصلی ارکستر به حساب میآید زیرا توانایی بالایی در اجرای قطعات کلاسیک و قطعات موسیقی ایرانی دارد این توانایی هم از لحاظ تکنیک و هم از لحظ ساختار حائض اهمیت است .
به طور کلی نوازنده با دست گرفتن ساز بین سه ناحیه چانه ،شانه و دست چپ وزن آنرا تقسیم کرده و آنرا نگه میدارد و درهنگام نواختن تسلطی کامل برآن خواهد داشت .

تاریخچه ویولن :

برخی از محققین پیدایش ویولن کنونی را در اثر روند تکاملی که در اروپا و در قرن نهم رخ داده مرتبط میدانند و برخی معتقدند که آن نونه کامل شده ساز رباب میباشد .
رباب یا ربک سازی است از کشورهای عربی به اروپا راه یافت و شهرت پیدا کرد .
باورهای مختلفی از تعلق ویولن به نقاط مختلف دنیا از جمله در هند 5000 سال قبل از میلاد یا آفریقا و حتی کشورهای عربی وجود دارد .
از جمله کلاسهای آموزشی در آکادمی نارون کلاس آموزش ویولن توسط برترین و مجربترین اساتید شهر کرج میباشد که در محیطی آموزشی کاملا مناسب و بارعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد با توجه به اینکه اصول یادگیری و نحوه آموزش برای ما بسیار با اهمیت است بر این بودیم تا با جمع آوری کادری مجرب و اساتیدی حرفه ایی و کاربلد در کنار شما باشیم برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره کلاس آموزش ویولن میتوانید با آموزشگاه تماس حاصل فرمایید.

برگزاری کلاس ویولن :

در آکادمی نارون برترین و بهترین اساتید ویولن با تجربه و تحصیلات آکادمیک به تدریس این ساز میپردازند که در چندین رده بندی سنی می توانیم در کنار شما عزیزان باشیم .

کلاس ویولن

راهنمای خرید یک ویولن مناسب :

برای اینکه بتوانید ویولن مناسبی برای خود تهیه کنید باید آشنایی کلی با ساختار ویولن داشته باشید .

معرفی اجزای ویولن :

قبل از هرچیز باید بدانیم که یکویولن خوب و مناسب باید ساختمان استاندارد داشته باشد و همه اجزا و قسمتهای آن باید سالم و با کیفیت باشند .

قسمت حلزونی ویولن

قسمت حلزونی ویلن

این قسمت بیشتر جنبه تزیینی دارد و برای زیبا تر شدن آن به صورتی حلزونی زیبا طراحی شده است .

جعبه کوک و گوشی :

جعبه-کوک-گوشی-ویلن

استاندارد بودن و فاصله و اندازه این قسمت در ویولن بسیار مهم است زیر قسمت حلزونی و چسبیده به آن بخش جعبه کوک قرار دارد که گوشی های ساز در این قسمت قرار گرفته است که سیم های ویولن به گوشی ها بسته شده  و برای کوک کردن ویولن از آنهای استفاده میشود .

سیم های ویولن :

ویولن 4 سیم دارد که از بخش سیم گیر به بخش گوشی ها بسته میشود جنس آنها معمولااز الومینویم یا فولاد یا از روده های حیوانات با رو کش فلزی است که در کیفیتهای مختلفی تولید میشنوند که در صدا دهی تاثیر مستقیم دارند .

صفحه انگشت گذاری :

صفحه-انگشت-گذاری-ویلن

بخش سیاه رنگی که بروی دسته ساز و زیر سیم ها قرار دارد که از چوب آبنوس سیاه میباشد که برای انگشت گذاری و تغییر نت استفاده میشود که کاملا سطح صافی دارد و برروی آن هیج فرت یا پرده ایی قرار نمیگیرد پس کیفیت آن تاثیر مستقیم بر تولید نت های موسیقی دارد.

بدنه ویلون :

بدنه ویلون معمولا از جنس چوب صنوبر ساخته شده و اصلی ترین قسمت ساز است که تقویت صدای ساز را به عهده دارد پس از اینکه صدا از طریق ارتعاش سیم ها تولید میشود وارد بدنه ویولن شده و بازتاب آن دصدای با کیفیت و زیبای ویلن را ایجاد میکند .

بریج یا خرک :

بریج-خرک-ویلن

قطعه ایی چوبی که روی صفحه ویولن بین شکاف (اف) قرار میگیرد کار خرک تنظیم فاصله سیم ها واز هم جدا کردن آن هاست .

زیر چانه ایی ویولن :

یک قطعه چوبی است که روی بدنه نصب شده تا نوازنده بتواند ساز را به راحتی زیرچانه خود قرار دهد .

آرشه :

وسیله نواختن ویولن را آرشه میگویند که از چوب و رشته هایی از موی اسب ساخته میشود .

ویلون استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

برای اطمینان از استاندارد بودن ساز باید تمام اجزای آن را از نظر کیفیت ،ساخت دو صدادهی بررسی کنید مهمترین موردی که باید به آن توجه کنید این است صدای ویولن مناسب و دلنشین باشد .

نکاتی درباه خرید ویولن :

 • بررسی کامل تمام اجزای ویولن برای اطمینان از سالم بودن آنها 
 • دقت در عدم ترک خوردگی ویا تعمیر وشکستگی در ساز 
 • بررسی صفحه انگشت گذاری جهت صاف و بدون خراش بودن 
 • تست گوشی های ویولن برای راحتی در کوک کردن 
 • جنس خرک باید مقاوم باشد و دقت در عدم وجود ترک یا کهنه بودن
 • بررسی دسته ویلون و دقت در عدم وجود تاب و انهنا در دسته ساز 
 • دقت و بررسی جنس و آرشه و کیفیت آن در عدم پوسیدگی در رشته های آن 

خرید ویولن برای بچه ها :

برای خرید ویولن برای بچه ها باید به سن وجثه آنها دقت داشت چه خوب است که بدانیم ویولن در 9 سایز مختلف ساخته میشود و برای کودکان نیز در چند سایز متفاوت ارائه میشود 
در خرید ویولن به اندازه دست کودک خود توجه کنید و حتما قبل از خرید ساز را دردستان کودک قرار دهید تا اندازه آن برای او مناسب باشد .

نگهداری از ویلون :

 • نگهداری ساز در محیطی خشک و دور از رطوبت 
 • عدم قرار دادن ساز مقابل کولر در فصل تابستان 
 • زدودن گرد و خاک از روی ساز 
 • تهیه کاور محکم و ضد رطوبت برای ساز 
 • تعویض سیم ها بی 6-12 ماه بر اساس مدت استفاده تان از ساز
 • شل کردن آرشه برای جلوگیری از تاب یا انهنا در زمانهاییکه از ساز استفاده نمیکنید
تماس بگیرید