02634414938 تلفن تماس

آموزش چرتکه در آکادمی نارون 

آموزش چرتکه درکرج
چرتکه  قدیمی ترین کامپیوتر جهان با قدمتی ۲۰۰۰ ساله است که ابزار بسیار مهمی برای محاسبه ریاضی در سالهای دور و ببشتر در کشورهای شرقی مثل ژاپن مورد استفاده قرار میگرفته است .
در کلاسهای چرتکه آموزشگاه نارون با استفاده از اصول آموزشی جدید و پیشرفته روز دنیا در کنار محاسبات ذهنی و با استفاده از تکنیکهای پیشرفته و چند رسانه ایی برای اموزش کودکان توانایی آنها را در یادگیری این روش و محاسبات ریاضی به صورت کاملا حرفه ایی و سریع و دقیق چه برروی چرتکه و چه در ذهن پرورش میدهد .
چرتکه در اکادمی نارون برخلاف آموزش ریاضی سابق که فقط نیم کره چپ مغز را فعال میکرد با ایجاد تصور چرتکه در ذهن کودک و حرکات دست برروی چرتکه حقیقی باعث فعال شدن هر دو نیم کره مغز و استفاده از ظرفیت بیشتری از هوش و مغز کودک میشود که باعث رشد و تعالی فکری و آموزشی کودکان خواهد شدآموزش چرتکه در آکادمی آموزشی نارون با همکاری موسسه راه امید روبوکد تهران با بهره گیری از حضور اساتید تحصیلکرده و با تجربه ریاضی در فضایی شاد و مطمئن با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار میگردد .

شهریه کلاسهای چرتکه چقدر است ؟

پک چرتکه در روبوکد کرج( آموزشگاه نارون) فقط در ترم اول خریداری می شود میباشد و از ترم دوم به بعد  بچه ها هزینه کتاب مربوط به ترم جدید چرتکه را پرداخت میکنند، این پک شامل یک چرتکه ،کتاب ،تخته وایت برد تک نفره ،قلم و دفتر به همراه کیف مرغوب این پک میباشد برای اطلاع از قیمتها با شماره های آموزشگاه تماس حاصل فرمایید .

از چه سنی آموزش چرتکه را شروع کنیم ؟

آموزش چرتکه در کرج در آکادمی آموزشی نارون در دو گروه سنی 5-7 سال 8-12 سال برگزار میگردد .
برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های آکادمی تماس حاصل فرمایید.

چرتکه(Abacus)

یک ابزار محاسبه ساده است که علی‌رغم قدیمی بودن، هنوز در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود. این وسیله آموزشی برای افرادی که مشکل بینایی دارند و همچنین برای هر کسی  که می‌خواهد اصول محاسبات را بیاموزد مفید است. امروزه با پی بردن به نقش چرتکه در آموزش محاسبات به کودکان و حتی نوجوانان، و پرورش ذهنی آنان، آموزش چرتکه گسترش یافته است.
آموزش چرتکه برای کودکان شامل هماهنگی بین دست و چشم است. این عمل، نیم‌کره راست مغز را تحریک می‌کند. انجام دادن چند کار هم‌زمان برای این کودکان سخت نیست. کودک شما همین‌گونه در ورزش یا اوریگامی و یا موسیقی، درصورتی‌که چر‌تکه را به‌خوبی بلد باشد، خوب عمل خواهد کرد. آن‌ها توانایی تفکر بیرون از جعبه را نیز یاد خواهند گرفت و این کار  درنهایت آن‌ها را خلاق‌تر می‌کند. نخستین چیزی که با شروع یک برنامه‌ی آموزشی برای کودکان به دست می‌آید، رشد سرعت و مهارت‌های محاسباتی است. کودکانی که از چرتکه استفاده می‌کنند، از حل‌کنندگان ماهر مسائل می‌شوند. فقط ۳۰ دقیقه تمرین در روز می‌تواند به کودک در انجام محاسبات پیچیده در کسری از ثانیه کمک کند.

چرتکه چیست؟

شاید با شنیدن نام چرتکه، یاد وسیله‌ای چوبی و قدیمی بیفتیم که درگذشته از آن استفاده می‌شد. ابزاری قدیمی برای محاسبه‌ی چهار عمل اصلی است که هنوز در بسیاری از کشورهای آسیایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. چرتکه قدیمی‌ترین کامپیوتر جهان با قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال است. هم‌اکنون نیز به‌عنوان یک ابزار ریاضی مهم در عصر دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرد. این واژه در فارسی احتمالاً از روسی گرفته‌شده است. گونه‌ی روسی آن، چوتی یا شوتی نام دارد. با استفاده از اصول آموزشی چرتکه ژاپنی سوروبان در کنار محاسبات ذهنی و با استفاده از تکنیک های پیشرفته و چندرسانه‌ای مبتنی بر یادگیری برای کودکان، آن‌ها به‌سرعت، توانائی یادگیری این روش و درنتیجه محاسبات ریاضی را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و سریع و دقیق بر روی چرتکه و ذهن خود انجام دهند. در این روش کودکان همگام با یادگیری و آشنایی مراحل اولیه را به‌صورت مجازی و ذهنی قادر خواهند بود مسائل ریاضی را به‌صورت تصوری و در ذهن خود انجام دهند.

فواید چرتکه :

  1.   بهبود درک مفاهیم ریاضی
  2. مهارت‌های محاسباتی را بهتر و سریع‌تر می‌کند
  3. افزایش توانایی حل مسائل
  4. توجه بیشتر به دستورالعمل‌ها
  5. افزایش اشتیاق گوش دادن
  6. بهبود حافظه
  7. بهبود واکنش مغزی
  8. افزایش قدرت مهارت‌های ذهنی
  9. افزایش اطمینان و اعتمادبه‌نفس
  10. افزایش استقامت در مقابل استرس و فشار

 

چگونه محاسبات از روی چرتکه به ذهن کودکان منتقل میشود ؟ 

در این روند پس از مدتی که کودکان محاسبات را برروی چرتکه کاملا یاد گرفتند، در ذهن خود شکل چرتکه را تصور کرده و از طریق این چرتکه مجازی به سرعت، تمامی محاسبات نظیر جمع و تفریق ، ضرب و تقسیم و غیره را انجام می دهند.

تماس بگیرید