آموزش چرتکه

02634414938 تلفن تماس

آموزش چرتکه در آکادمی نارون 

آموزش چرتکه در آکادمی نارون با همکاری موسسه راه امید روبوکد تهران با بهره گیری از حضور اساتید تحصیلکرده و با تجربه ریاضی در فضایی شاد و مطمئن با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار میگردد .

شهریه کلاسهای چرتکه چقدر است ؟

شهریه اولین ترم چرتکه در روبوکد کرج( آموزشگاه نارون) رایگان میباشد و فقط بچه ها هزینه پک مربوط به چرتکه را پرداخت میکنند که این پک شامل یک چرتکه ،کتاب ،تخته وایت برد تک نفره ،قلم و دفتر به همراه کیف مرغوب این پک میباشد برای اطلاع از قیمتها با شماره های آموزشگاه تماس حاصل فرمایید .

از چه سنی آموزش چرتکه را شروع کنیم ؟

آموزش چرتکه در آکادمی نارون در سه گروه سنی 5-7 سال 8-10 سال و 12 سال به بالا برگزار میگردد .
برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های اکادمی تماس حاصل فرمایید.

چرتکه(Abacus)

یک ابزار محاسبه ساده است که علی‌رغم قدیمی بودن، هنوز در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود. این وسیله آموزشی برای افرادی که مشکل بینایی دارند و همچنین برای هر کسی  که می‌خواهد اصول محاسبات را بیاموزد مفید است. امروزه با پی بردن به نقش چرتکه در آموزش محاسبات به کودکان و حتی نوجوانان، و پرورش ذهنی آنان، آموزش چرتکه گسترش یافته است.
آموزش چرتکه برای کودکان شامل هماهنگی بین دست و چشم است. این عمل، نیم‌کره راست مغز را تحریک می‌کند. انجام دادن چند کار هم‌زمان برای این کودکان سخت نیست. کودک شما همین‌گونه در ورزش یا اوریگامی و یا موسیقی، درصورتی‌که چر‌تکه را به‌خوبی بلد باشد، خوب عمل خواهد کرد. آن‌ها توانایی تفکر بیرون از جعبه را نیز یاد خواهند گرفت و این کار  درنهایت آن‌ها را خلاق‌تر می‌کند. نخستین چیزی که با شروع یک برنامه‌ی آموزشی برای کودکان به دست می‌آید، رشد سرعت و مهارت‌های محاسباتی است. کودکانی که از چرتکه استفاده می‌کنند، از حل‌کنندگان ماهر مسائل می‌شوند. فقط ۳۰ دقیقه تمرین در روز می‌تواند به کودک در انجام محاسبات پیچیده در کسری از ثانیه کمک کند.

چرتکه چیست؟

شاید با شنیدن نام چرتکه، یاد وسیله‌ای چوبی و قدیمی بیفتیم که درگذشته از آن استفاده می‌شد. ابزاری قدیمی برای محاسبه‌ی چهار عمل اصلی است که هنوز در بسیاری از کشورهای آسیایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. چرتکه قدیمی‌ترین کامپیوتر جهان با قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال است. هم‌اکنون نیز به‌عنوان یک ابزار ریاضی مهم در عصر دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرد. این واژه در فارسی احتمالاً از روسی گرفته‌شده است. گونه‌ی روسی آن، چوتی یا شوتی نام دارد. با استفاده از اصول آموزشی چرتکه ژاپنی سوروبان در کنار محاسبات ذهنی و با استفاده از تکنیک های پیشرفته و چندرسانه‌ای مبتنی بر یادگیری برای کودکان، آن‌ها به‌سرعت، توانائی یادگیری این روش و درنتیجه محاسبات ریاضی را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و سریع و دقیق بر روی چرتکه و ذهن خود انجام دهند. در این روش کودکان همگام با یادگیری و آشنایی مراحل اولیه را به‌صورت مجازی و ذهنی قادر خواهند بود مسائل ریاضی را به‌صورت تصوری و در ذهن خود انجام دهند.

فواید چرتکه :

  1.   بهبود درک مفاهیم ریاضی
  2. مهارت‌های محاسباتی را بهتر و سریع‌تر می‌کند
  3. افزایش توانایی حل مسائل
  4. توجه بیشتر به دستورالعمل‌ها
  5. افزایش اشتیاق گوش دادن
  6. بهبود حافظه
  7. بهبود واکنش مغزی
  8. افزایش قدرت مهارت‌های ذهنی
  9. افزایش اطمینان و اعتمادبه‌نفس
  10. افزایش استقامت در مقابل استرس و فشار
تماس بگیرید