X
بنر یلدا

بهترین کلاس چرتکه در کرج برای کودکان و بزرگسالان - آموزشگاه نارون

02634414938 تلفن تماس

آشنایی با چرتکه

واژه چرتکه از زبان روسی که به آن چوتی یا شوتی می‌گویند، الهام گرفته شده است. ساختار چرتکه عبارت است از یک قاب و چندین میله که به صورت عمودی در آن جای گرفته است. در هریک از این میله‌ها، تعدادی مهره قرار دارد که قابلیت حرکت به سمت بالا و پایین را دارند. 

در هنگام استفاده، چرتکه باید بر روی سطح صاف قرار گیرد و مهره‌های بالا و پایین، به سمت میله افقی و در جهت مخالف حرکت داده می‌شود. 

شایان ذکر است که ارزش عددی هر مهره، در قسمت بالا، پنج و در ردیف پایین یک است. 

آشنایی با چرتکه

مزایا و فوائد استفاده از چرتکه

آموزش چرتکه می‌تواند تاثیرات اعجاب انگیزی بر روی افراد به ویژه کودکان داشته باشد؛ برخی از این مزایا عبارت است از:

 • تقویت و بهبود حافظه

 • افزایش تمرکز 

 • افزایش اعتماد به نفس 

 • بهبود مهارت‌های محاسباتی

 • تقویت حافظه

 • بالارفتن توانایی حل مسائل

 • کاهش استرس

مزایا و فوائد استفاده از چرتکه

کلاس چرتکه در کرج برای کودکان

فراگیری ریاضی برای بسیاری از کودکانی که علاقه مند نیستند، امری دشوار می‌نماید اما استفاده از چرتکه برای آموزش چهار عمل اصلی ریاضی به کودکان روشی ابتکارانه و جذاب است و موجب می‌شود تا کودکان به درس مشتاق‌تر شوند. 

یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین هدف‌های استفاده از چرتکه و شرکت در کلاس چرتکه در کرج، آشنا نمودن کودکان به انجام محاسبات از طریق روش‌های ذهنی می‌باشد؛ در نتیجه مهارت‌های ذهنی و فعالیت‌های مغز را بهبود می‌بخشد. 

لازم به ذکر است که باید توجه داشته باشید که چرتکه صرفا یک ابزار است؛ آنچه اهمیت دارد، تمرین تصویر ذهنی از چرتکه است که به انجام محاسبات ذهنی کمک بسیاری می‌نماید. 

 

کلاس چرتکه در کرج برای کودکان

بهترین سن برای چرتکه از چه سنی است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید این است که آیا برای آموزش چرتکه سن خاصی مطرح است؟ با علم به اینکه چرتکه را می‌توان در هر سنی فراگرفت اما فراگیری این ابزار در سنین پایین‌تر مزایای بیشتری را به همراه خواهد داشت. سن پنج یا شش سالگی، بهترین سن برای چرتکه و شرکت کردن کودکان در کلاس‌ چرتکه می‌باشد. لازم است کودکان شرکت کننده بتوانند حداقل تا عدد 100 بشمارند. 

بهترین سن برای چرتکه از چه سنی است؟

آشنایی با عمل جمع چرتکه

برای انجام عمل جمع در چرتکه، ابتدا عدد نخست را وارد نمایید. فرضا می‌خواهید عدد 3456 را با 2135 جمع نمایید. ابتدا عدد 3456 را با حرکت دادن 6 مهره برای یکان، 5 مهره برای دهگان، 4 مهره برای صدگان و 3 مهره برای هزارگان وارد چرتکه می‌نماییم. سپس از سمت چپ، پروسه جمع کردن را آغاز نمایید. بدین نحو که ابتدا عدد 2 و 3 را از هزارگان در نظر داشته باشید. دو مهره از ردیف بالای 3 حرکت دهید تا این دو عدد با یکدیگر جمع شوند. بقیه موارد را نیز به همین ترتیب جمع می‌کنیم. 

آشنایی با عمل جمع چرتکه

هزینه کلاس چرتکه

کلاس چرتکه، کودک شما را به یک کودک باهوش و متفاوت نسبت به سایر کودکان تبدیل می‌کند که تاثیر بسیاری در رشد ذهنی و مغزی کودکتان نیز دارد. کلاس‌های چرتکه بسیاری در کرج و سطح کشور وجود دارد که هر یک روش خاص و متفاوتی برای آموزش ارائه می‌نمایند. 

نکته مهمی که آموزشگاه نارون را از سایر آموزشگاه‌ها متفاوت می‌نماید، ارائه آموزش با کیفیت با قیمت بسیار مناسب و ایده‌آل است. 

به منظور دریافت اطلاعات راجع به هزینه کلاس چرتکه در آموزشگاه نارون، می‌توانید با کارشناسان آموزشگاه ارتباط بگیرید. 

هزینه کلاس چرتکه

کلاس چرتکه چند ترم است؟

دوره کلاس چرتکه حدودا یک سال طول می‌کشد. دوره مبتدی شامل یک دوره 6 ماهه است که در این مدت 6 کتاب آموزش داده می‌شود. آموزش هر کتاب، یک ماه زمان می‌برد. 

دوره پیشرفته نیز شامل 6 کتاب می‌باشد که آموزش هر کتاب یک ماه زمان می‌برد. 

کلاس چرتکه چند ترم است؟

جمع بندی

در صورتی که مراحل آموزش چرتکه را به صورت گام به گام و با تمرین و ممارست فراوان یاد بگیرید، هرگز از ذهنتان فراموش نمی‌شود. برای رسیدن به تسلط کافی لازم است که مدتی با این ابزار تمرین نمایید. پس از کسب مهارت و تسلط کافی به استفاده از چرتکه، نوبت به انجام محاسبات چرتکه به کمک تصویرسازی و محاسبات ذهنی می‌رسد. آموزشگاه نارون با جذب اساتید برجسته، قواعد و اصول فراگیری چرتکه را برای تمامی سنین اعم از کودکان و بزرگسالان فراهم نموده است. به منظور دریافت مشاوره با کارشناسان آموزشگاه در ارتباط باشید. 

جمع بندی

سوالات متداول

 • آموزش چرتکه برای کودکان از چه سنی مناسب است؟

  بهترین سن برای شروع یادگیری چرتکه ۵ سالگی پیشنهاد می شود. چرا که مغز کودک در سنین ۵ تا ۷ سال در بهترین حالت یادگیری قرار دارد و با یادگیری چرتکه قدرت حافظه، تمرکز و مهارت استدلال کودک در مسیر جهش فوق العاده قرار می گیرد.

 • فایده آموزش چرتکه برای کودکان در چیست؟

  تقویت مهارت‌های حرکتی - کاهش استرس - افزایش اعتماد به نفس - بهبود مهارت های محاسبه - تقویت حافظه

 • هزینه کلاس خصوصی چرتکه چقدر است؟

  فاکتورهای بسیاری در تعیین هزینه تاثیرگذار هستند همچون: مقطع تحصیلی (ابتدایی یا متوسطه)؛ شیوه برگزاری کلاس (هفتگی یا جلسه‌ای)؛ سطح و هدف دانش‌آموز.

 • کلاس چرتکه چند ترم است؟

  تعداد ترم‌های کلاس چرتکه با توجه به نوع کلاس مبتدی یا پیشرفته متفاوت است که غالبا در طی 1 سال مطالب ارائه داده می‌شود.

تماس بگیرید