X

کلاس آموزش کالیگرافی و خطاطی در کرج (کودک و بزرگسال)

09129798360 ثبت نام
کلاس کالیگرافی و خطاطی

کلاس آموزش کالیگرافی مبتدی تا حرفه ای، کامل و از صفر تا صد در نارون آکادمی توسط اساتید مجرب ارائه می شود. این مجموعه به شما امکان را می‌دهد تا هنر نوشتن حروف با قلم نی، قلمو و ماژیک را در کالیگرافی یاد بگیرید.
 

آموزشگاه نارون
آموزشگاه نارون

اگر علاقه‌مند به هنر خطاطی یا خوشنویسی هستید و می‌خواهید این هنر را در سبک مورد نظر خودتان پرورش دهید، بهترین انتخاب، آموزش کالیگرافی مبتدی و شرکت در کلاس کالیگرافی است. این هنر زیبا به معنی ترکیب بندی حروف است به نحوی که نتیجه نهایی آن، از زیبایی وصف ناپذیری برخوردار می‌باشد. 

از طریق شرکت در کلاس کالیگرافی کودک و بزرگسال نارون آکادمی، می‌توانید حروف را برحسب علاقه و سبک خود و به صورت آزادانه در کنار یکدیگر بچینید و از طریق انجام تکنیک‌هایی همچون سایه زنی و.. به تصویر سازی خود بعد و حجم خاصی دهید در نهایت شما یک اثر هنری خارق العاده را خلق نموده‌اید. 

برای یادگیری صحیح و حرفه‌ای این هنر، نیاز به آموزش بسیار تخصصی در این زمینه دارید. آموزشگاه نارون، علاوه بر این، با آموزش کالیگرافی با ماژیک از مرحله ابتدایی تا مرحله نهایی، ایده پردازی و اجرا، به شما کمک می‌کند تا با بازار کار این هنر نیز آشنا شوید و از طریق فراگیری مراحل بازاریابی بتوانید در این هنر ویژه به موفقیت و کسب درآمد برسید. 

کالیگرافی 

کالیگرافی (calligraphy) هنر نوشتن با خط بسیار زیبا است. این واژه یونانی است و در اصطلاح kallos به معنای زیبایی و graphy به معنای نوشتن می‌باشد. این هنر از جمله هنرهای بصری است که در کشورهایی همچون ایران، چین، ژاپن و عربستان بسیار رواج دارد. این هنر بسیار زیبا که با استفاده از حروف و خطوط به خلق آثار جذاب می‌پردازد، کاربردهای مختلفی همچون تزیین آثار هنری، نوشتن کتاب‌ها، طراحی گرافیک، طراحی لوگو و.. دارد.  

آموزش کالیگرافی در کرج

آموزش کالیگرافی- نارون آکادمی

کالیگرافی هنر نوشتن در قالب شکل و فرم می‌باشد. در این هنر از خوشنویسی برای ایجاد قالب خطوط مختلف استفاده می‌شود. نیازی نیست که در ابتدای کار خطاطی بلد باشید. از طریق این هنر در مدت زمان کوتاهی می‌توانید آثار مبتکرانه و بی بدیلی را بیافرینید که بسیار پرطرفدار و جذاب است. 

در دوره آموزش کالیگرافی به طور کامل و از پایه تمام اصول این هنر را فرا می‌گیرید. نحوه نگارش الفبا از سطوح مقدماتی تا پیشرفته ارائه می‌گردد. در مرحله بعدی نوع ترکیب و نحوه اجرای تکنیک‌ها در این هنر آموزش داده می‌شود. 

در پایان دوره و با انجام تمرینات مهارت بسیار خوبی کسب می‌کنید و می‌توانید تابلوها و آثار نفیسی را خلق نمایید. برحسب نظر و تمایل خود، می‌توانید آن‌ها را در دکوراسیون خود استفاده کنید یا به فروش برسانید و کسب درآمد کنید. 

آموزش کالیگرافی مناسب چه کسانی است؟

برای فراگیری هنر کالیگرافی نیازی به هیچ گونه پیش زمینه‌ای ندارید، نیازی نیست دست خطتان خوب باشد بلکه صرف اینکه علاقه ‌مند باشید و دوره را با تمرین زیاد بگذرانید، می‌توانید این هنر را فرا بگیرید و آثار بی بدیلی خلق نمایید. آموزش کالیگرافی از ابتدا و در سطوح مقدماتی آغاز می‌گردد و تمامی مطالب از سطح آغازین آموزش داده می‌شود. این آموزش برای تمامی سنین اعم از کودک یا بزرگسال ارائه می‌گردد. 

آموزش کالیگرافی تمام حروف فارسی

کالیگرافی فارسی یکی از هنرهای اصیل و قدیمی است که در طی سالها دستخوش تغییراتی بوده است و امروزه به یکی از شاخه‌های اصلی هنر تبدیل گشته است. این هنر دارای 6 سبک نستعلیق، شکسته، نستعلیق شکسته، ثلث، نسخ و رقاع می‌باشد که هر یک از این موارد دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی می‌باشد.  

مراحل آموزش کالیگرافی

آموزش هنر کالیگرافی در نارون آکادمی شامل مراحل مختلفی می‌باشد. 

مرحله اول: در مرحله و جلسه اول به معرفی دوره، ابزارها، وسایل مورد نیاز و توضیحات کلی از جلسات پیش رو پرداخته می‌شود. 

مرحله دوم: در این مرحله، نوشتن حروف فارسی با قلم نی آموزش داده می‌شود که پیش نیاز نوشتن قلمو است.

مرحله سوم: نحوه نوشتن با قلمو فرا گرفته می‌شود که با یادگیری این مرحله می‌توانید تابلوهای بسیار زیبایی را خلق نمایید. 

مرحله چهارم: در این مرحله، خلاقیت نوشتن حروف و کلمات مد نظر قرار می‌گیرد به نحوی که نحوه چسباندن حروف و کلمه نویسی آموزش داده می‌شود. 

مرحله پنجم: در این جلسه، فرم نویسی کالیگرافی آموزش داده می‌شود. نحوه فراگیری این مطلب مد نظر است که چگونه حروف و کلمات در قالب یک فرم خاص نوشته شود. 

مرحله ششم: جمله نویسی و موزون نویسی در این جلسه آموزش داده می‌شود تا بتوان علاوه بر نوشتن کلمات، تسلط بر جمله نویسی هم کسب شود. 

مرحله هفتم: در مرحله نهایی به نکات مهم و چالش‌هایی که ممکن است در طی این مسیر وجود داشته باشد پرداخته می‌شود. 

ابزارهای فراگیری کالیگرافی

اگر قصد دارید در دوره کالیگرافی شرکت کنید، لازم است وسایلی را تهیه نمایید که عبارتند از:

  1. قلمو صاف

  2. دوات

  3. مرکب

  4. لیقه

  5. قلم کالیگرافی

  6. کاغذ گلاسه

  7. ماژیک 

  8. رنگ اکریلیک

آموزش تکنیک‌های کالیگرافی

آموزش تکنیک کالیگرافی- آموزشگاه نارون

در هنر کالیگرافی از تکنیک‌ها و راهکارهای خاصی برای خلق نوشتار زیبا استفاده می‌شود. برخی از تکنیک‌های این هنر عبارتند از:

تکنیک خط چند جهته

این تکنیک به منظور افزایش جذابیت در نوشتار انجام می‌شود. در طی این روش، خطوط متفاوتی به صورت متقاطع و چند جهت به کار برده می‌شود. 

تکنیک رشته نویسی

در این روش، نوشتار با خطوط رشته‌ای و متقاطع ایجاد می‌گردد. الگوهای منحصر به فردی را ایجاد می‌کند و به نوشتار حس می‌بخشد.

تکنیک حلزونی

نوع نوشتار در این تکنیک به صورت دایره و حلزونی است که بسیار زیبا و بازیگوشانه به چشم می‌خورد. 

تکنیک آبشاری

نوع نوشتار در این تکنیک به صورت یکسان و موازی انجام می‌شود و احساس جریان، پویایی و حرکت را القا می‌نماید. 

چرا در کلاس کالیگرافی آموزشگاه نارون شرکت کنیم؟

برای شروع یادگیری هنر کالیگرافی، لازم است مراحل آن را در یک مجموعه‌ای بگذرانید که جلسات را با کیفیت بالا و توسط اساتید برجسته ارائه نماید. آموزشگاه نارون یکی از بهترین آموزشگاه‌ها در کرج است که توانسته به دلیل بهره‌مندی از اساتید به نام و کلاس‌های آموزشی بسیار حرفه‌ای و متفاوت، افراد بسیاری را به خود جذب نماید. شایان ذکر است که در این آکادمی، پس از گذراندن مراحل مقدماتی و ابتدایی می‌توانید مرحله پیشرفته را نیز آغاز نمایید. شرکت در این آموزشگاه یک فرصت عالی برای فراگیری هنر جذاب کالیگرافی است. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید