X

بهترین مرکز تست هوش در کرج + انواع تست هوش

09129798360 ثبت نام
تست هوش در کرج

ضرورت انجام تست هوش در کرج انکارناپذیر است اما لازم است با توجه به توانایی‌های کودک و در شرایط سنی مناسب اعمال گردد. برای دریافت مشاوره با آموزشگاه نارون ارتباط بگیرید. 

آموزشگاه نارون
آموزشگاه نارون

تست هوش در کرج در واقع نوعی آزمون است که به بررسی و ارزیابی میزان آی کیو و بهره هوشی افراد به ویژه کودکان می‌پردازد. لازم به ذکر است که این آزمون، تنها آزمون تعیین کننده قابلیت‌های ذهنی کودک نیست بلکه شامل اطلاعاتی است که راجع به بهره هوشی افراد در اختیار والدین قرار می‌دهد. 

علی رغم اینکه داشتن بهره هوشی بالاتر تاثیر مستقیمی در موفقیت تحصیلی و کسب و کار ایجاد می‌کند، ممکن است افرادی با هوش بسیار بالا نتوانند در زمینه تحصیلی یا شغلی به موفقیت نائل شوند. 

بهره هوشی مقدار معینی ندارد اما می‌توان از طریق قرار گرفتن در محیط‌هایی که محرک ذهنی ایجاد می‌کند یا از طریق تمرین کردن، آن را بهبود بخشید یا ارتقا داد. لازم به ذکر است که انجام تست هوش تنها در مراکز معتبر همچون آموزشگاه نارون باید انجام گیرد. 

آیا انجام تست هوش ضروری است؟

این سوال برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود که آیا انجام تست هوش ضرورتی دارد؟ 

انجام تست هوش از این لحاظ ضروری است که نتایج آن اطلاعات بسیار با ارزشی در اختیار والدین کودک قرار می‌دهد. از این رو مربیان آموزشی کودک و والدین او بر اساس میزان ضریب هوشی کودک، اطلاعات و آموزش‌های متناسبی را به او ارائه می‌دهند در مقابل به همان میزان نیز از او انتظار دارند. 

در رابطه با کودکان با بهره هوشی بسیار بالا و بسیار پایین، برنامه آموزشی خاصی در نظر گرفته می‌شود. به عنوان نمونه کودکانی که در خانواده‌ای به دنیا می‌آیند که سابقه کند ذهنی یا بعضا اختلالات یادگیری دارند، لازم است از همان کودکی اقدامات درمانی برای کودک آغاز گردد. 

انجام هر گونه تمرین یا روشی باید متناسب با میزان بهره هوشی کودک و متناسب با توانایی او باشد چرا که تمریناتی که در زمینه تقویت هوش کودک باشد اما فراتر از میزان توانایی او باشد، می‌تواند تاثیر منفی بر روحیه کودک داشته باشد. 

انواع تست هوش در کرج

تست هوش در کرج شامل موارد مختلفی است که در این بخش به ذکر آن‌ها می‌پردازیم. 

تست هوش وکسلر

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین آزمون‌ها برای سنجش هوش کودکان و بزرگسالان، تست هوش وکسلر است. تعریف هوش وکسلر عبارت است از توانایی و گنجایش ذهنی افراد برای درک، فهم و مسلط شدن به دنیای اطراف خود. تست وکسلر مناسب برای کودکان 5 تا 15 سال است و یک آزمون تحلیلی می‌باشد. وکسلر سه نوع آزمون را برای گروه‌های سنی مختلف معرفی نموده است که این آزمون‌ها علاوه بر تعیین بهره هوشی کلی افراد، بهره هوشی کلامی و هوش عملی را نیز مشخص می‌نماید. 

تست هوش آدمک یا گودیناف

آزمون تست هوش آدمک در کرج- آموزشگاه نارون

یکی از آزمون‌های جهانی تست هوش است که بسیار مطمئن می‌باشد. این آزمون تعیین سن عقلی و بهره هوشی کودک را هدف قرار داده است. سن اجرای این آزمون 3 تا 13 سال است و غالبا برای کودکانی که زبان نمی‌دانند یا نمی‌توانند صحبت کنند مناسب‌تر است. 

در این روش، کودک با استفاده از یک مداد، تصویر یک آدم را می‌کشد و کودک نباید راهنمایی بگیرد تا میزان هوش کودک به طور دقیق‌تری چک شود. 

تست هوش ریون

تست هوش ریون یکی از بهترین آزمون‌های هوش است که برای سنجش و اندازه گیری هوش کلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آزمون تست ریون از سوالات متنی تشکیل نمی‌شود بلکه از شکل‌های مختلف تشکیل شده است که مقابل افراد قرار می‌گیرد یک تکه از آن خالی است و فرد باید از بین 6 تا 8 تصویری که نشان داده می‌شود یکی را انتخاب نماید. از این رو به این آزمون، تست هوش تصویری ریون نیز می‌گویند. این آزمون شامل سه نوع تست ریون استاندارد، تست ریون رنگی و تست ریون پیشرفته است. 

آزمون ریون تست هوش در کرج- آموزشگاه نارونامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید