X

بهترین مرکز استعداد یابی کودکان و بزرگسالان در کرج

09129798360 ثبت نام

آشنایی با مفاهیم هوش، استعداد و شخصیت

هوش : به توانایی درک مفاهیم و سرعت در عملکرد و یادگیری، اصطاحا هوش می‌گویند.
استعداد : توانایی یادگیری یک مهارت با صرف انرژی و زمان کمتر را استعداد می‌نامند در واقع استعداد میزان نسبی پیشرفت فرد در یک حوزه یا یک فعالیت خاص است.
شخصیت : مجموعه ای از رفتارها و نوع تفکر افراد، شخصیت نامیده می‌شود.

آشنایی با مفاهیم هوش، استعداد و شخصیت

بهترین زمان استعداد یابی، چه زمانی است؟

بهترین سن برای استعدادیابی در کودکان بین 3 تا 6 سالگی است. اما ممکن است سوالی مطرح شود که آیا استعداد یابی در 3 سالگی با استعدادیابی در 20 سالگی فرق دارد؟

زمانی که کودکی در سن 3 یا 4 سالگی استعدادیابی می‌شود، در سنین بالاتر دیگر آزمون و خطا نمی‌کند و با صرف وقت و هزینه کمتر به دستاوردهای بیشتری می‌رسد. با توجه به این امر که استعداد، ذاتی است بنابراین در هر سنی استعداد مربوطه وجود دارد و استعدادی که در 3 سالگی مشخص می‌شود همچنان در 20 سالگی نیز از آن برخورداریم. 

بهترین زمان استعداد یابی، چه زمانی است؟

استعدادیابی کودکان کرج و اهمیت آن

دوران کودکی یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین برهه‌های زندگی است که در شکل‌گیری انواع توانمندی‌ها تاثیرگذار است. در این دوران، ذهن کودکان از آمادگی بیشتری برای یادگیری برخوردار است بنابراین در صورتی که موضوع مورد علاقه کودک را کشف نمایید، خواهید دید که چقدر مشتاقانه ترغیب به فراگیری آن می‌شود. 

در صورتی که افراد بتوانند استعدادهای فرزندانشان را در دوران کودکی شناسایی نمایند و شرایطی را فراهم کنند تا در مسیر مورد علاقه‌اش قرار گیرد، قطعا به موفقیت‌هایی دست می‌یابد که همین امر انگیزه‌ و چراغ راهی برای ادامه مسیر نوجوانی و بزرگسالی‌اش می‌گردد. 

استعدادیابی کودکان در کرج از اهمیت بسیار بالایی در میزان رشد و کسب موفقیت فرزندان در امور مهم زندگی‌شان دارد.

 استعدادیابی کودکان کرج و اهمیت آن

بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در کرج

علاقه، استعداد و توانمندی سه مفهوم کاملاً متفاوت هستند. چه بسا ما به حوزه ای علاقه داشته باشیم اما در آن زمینه استعداد نداشته باشیم .چه بسیار استعدادهایی که به علت برنامه ریزی نامناسب یا صرف نکردن زمان و انرژی، به توانمندی تبدیل نشده اند. ما درس پرورش استعدادها را فرصتی برای اندیشیدن و فکر کردن و اولویت بندی خواسته ها و نیازهای دوستان نارون می دانیم.

آکادمی نارون به عنوان بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در کرج با بهره‌مندی از اساتید و نیروهای متخصص در حوزه کودک و نوجوان توانسته از طریق تست‌ها و ابزارهای نوین، در مسیر استعدادیابی کودکان در کرج گام‌های ارزشمندی بردارد. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی‌های لازم، می‌توانید با کارشناسان و روانشناسان مجموعه نارون در ارتباط باشید.

بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در کرج

مرکز استعدادیابی بزرگسالان

بسیار مشاهده شده است که کمتر کسی به استعدادیابی بزرگسالان اهمیت دهد و اکثرا بر این باورند که استعدادها باید در دوران کودکی کشف شود. اگرچه استعداد یابی در دوران کودکی و نوجوانی از مزایای بسیاری برخوردار است اما در هر سنی می‌توانید تست‌های استعدادیابی را انجام دهید و از توانایی‌هایتان علم بیشتری پیدا کنید. 

مرکز استعدادیابی بزرگسالان آکادمی نارون از طریق انجام تست‌ استعدادیابی بزرگسالان بسیار موثر به شما یاری می‌دهد تا بتوانید استعدادهای کشف نشده‌تان را بیابید و در مسیر بهتر شدن گام بردارید. 

مرکز استعدادیابی بزرگسالان

اهمیت استعداد یابی

همه ی افراد دارای استعداد و توانایی‌های خاص خود هستند شاید حتی فرزندان یک خانواده نیز از استعدادهای متفاوتی برخوردار باشند پس اصل استعداد در همه انسان ها وجود دارد. زمانی که شخصی شغل و تحصیل مطابق و هماهنگ با استعداد خود برمی گزیند، در زمان کمتری بدون اتلاف وقت، انرژی و هزینه به موفقیت دست می‌یابد. در نهایت رضایت و میل بیشتری به انجام فعالیت خود نیز خواهد داشت که این امر می‌تواند موجب بالا رفتن اعتمادبه نفس، موفقیت، لذت، رضایت از زندگی، دستیابی به اهداف و آرزوها و ... می‌گردد.

در صورت عدم تناسب شغل با استعداد نیز چیزی جز سرخوردگی، افزایش استرس و افسردگی، بی میلی و دلسردی از شغل و زندگی شخصی و... را به بار نمی آورد با این حال می توان نتیجه گرفت یافتن استعداد و پرورش آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر برای کودکان و نوجوانان که در حال تحصیل هستند از اهمیت بالایی برخوردار است، اما فراموش نکنید برای کشف استعدادها هیچ وقت دیر نیست و شما می‌توانید با انجام تست‌های مختلفی که در این زمینه طراحی شده اند به استعدادهای خود پی ببرید . تنها شناخت استعداد کافی نیست بلکه رشد و پرورش آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر می خواهید در جهت استعداد خود گام بردارید و به نتایج خوبی برسید آن را رشد دهید و با کسب تجربه، تمرین و تکرار موفقیت های جدیدی برای خود رقم بزنید.

اهمیت استعداد یابی

آیا همه استعداد دارند؟

در جواب این پرسش باید بگوییم که هر یک از ما دارای یک یا چندین استعداد هستیم که ممکن است برخی از آن‌ها کشف نشده باشند. نکته مهم و اساسی این است که افراد به خودی خود نمی‌توانند استعدادهای خود را کشف نمایند تا از این طریق به سمت موفقیت سوق داده شوند.  

از طریق یافتن و کشف استعدادها، می‌توانیم فرصت‌های مهمی را برای خود ایجاد نماییم و در مسیر موفقیت گام برداریم. 

آیا همه استعداد دارند؟

خدمات مرکز استعدادیابی نارون در کرج

با توجه به اینکه استعدادیابی تاثیر فوق العاده‌ای در پیمودن مسیر موفقیت با آرامش بیشتری دارد، کشف استعداد در سنین کودکی و بزرگسالی همواره مورد تاکید بوده است. 

آکادمی نارون به عنوان بهترین مرکز استعداد یابی کودکان در کرج، از طریق روانشناسی کودکان در کرج و تست هوش در کرج به کشف استعدادها کمک شایانی می‌نماید. هم‌چنین استعدادیابی بزرگسالان و استعدادیابی شغلی بزرگسالان نیز از دیگر خدمات این موسسه استعدادیابی می‌باشد. 

خدمات مرکز استعدادیابی نارون در کرج

سوالات متداول

 • چطور استعداد خود را کشف کنیم؟

  با مراجعه به یک مرکز استعدادیابی معتبر می توانید با استفاده از انواع تست های استعدادیابی این کار را انجام دهید.

 • از چه سنی استعداد کودک را کشف کنیم؟

  استعداد یابی مشخص کردن استعداد های ذاتی هر فرد می باشد. بهترین سن برای مشخص کردن استعداد 3 الی 6 سالگی می باشد. توصیه می شود قبل از ورود به دبستان تست استعدادیابی انجام گردد.

 • بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در کرج کجا است؟

  آکادمی نارون به دلیل انجام تست‌های بسیار تخصصی و بهره‌مندی از افراد متخصص و حرفه‌ای برای مشاوره همواره در مسیر استعدادیابی بهترین بوده است.

 • استعدادیابی چیست؟

  استعدادهای ذاتی متناسب با شرایط و محیط زندگی هر فردی کشف خواهند شد. کشف استعداد رابطه مستقیمی با علاقه فرد دارد. واقعیت این است که تفاوت زیادی در کیفیت زندگی افرادی که مسیر زندگی خود را طبق توانایی ها و استعدادهایشان تعیین کرده اند و افرادی که نسبت به قابلیت های خود آگاه نیستند وجود دارد. کشف استعدادهای ذاتی و نهفته، در موفقیت فردی و اجتماعی افراد اهمیت زیادی دارد. افرادی که با آگاهی نسبت به توانمندی ها و استعداد های خود اقدام به انتخاب شغل می نمایند در آینده از شرایط ایده‌آل تری برخوردارند.

تماس بگیرید